Bal Ósmoklasisty 2026 🕺🏻💃🏻

W piątek, 12 czerwca, nasi ósmoklasiści świętowali zbliżające się ukończenie szkoły podstawowej podczas wyjątkowego Balu Ósmoklasisty. Był to wieczór pełen elegancji, wzruszeń i doskonałej zabawy, który odbył się w pięknie udekorowanej sali, przygotowanej przez rodziców.

Największe wrażenie robili jednak sami uczestnicy. Dziewczęta zachwycały w pięknych sukniach, a chłopcy prezentowali się niezwykle szykownie w eleganckich garniturach. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem, wykonanym z wdziękiem i klasą, po którym rozpoczęła się pełna energii zabawa przy muzyce DJ-a.

Na uczniów czekał również pyszny poczęstunek, słodkie przekąski, fotobudka 3D oraz wiele innych atrakcji. Dzięki zaangażowaniu rodziców wszyscy bawili się znakomicie, a ten wyjątkowy wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tradycyjnego poloneza, którym nasi uczniowie otworzyli ten niezapomniany bal. Nagranie znajdziecie poniżej.

Warsztaty „Jak powstają książki?”

Nauczyciel pokazuje kolorową tablicę skupionym uczniom w klasie, w której na ławkach leżą książki.
Warsztaty „Jak powstają książki?”

W maju i czerwcu wszystkie klasy czwarte uczestniczyły w ciekawych warsztatach poświęconych procesowi powstawania książki. Spotkania poprowadziła przedstawicielka Wydawnictwa Zakamarki, która w przystępny i interesujący sposób przybliżyła uczniom kolejne etapy tworzenia książki – od pomysłu autora aż do momentu, gdy trafia ona do rąk czytelników. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca redaktora, korektora, tłumacza, grafika, drukarza oraz introligatora.

Czytaj więcej…

70. rocznica Poznańskiego Czerwca 1956

Kobieta prowadzi prezentację dla uczniów w sali lekcyjnej wyposażonej w regały z książkami i ekran projekcyjny.
70. rocznica Poznańskiego Czerwca 1956

Z okazji przypadającej w tym roku 70. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 w bibliotece odbyły się zajęcia dla uczniów klas 4-8 poświęcone temu ważnemu wydarzeniu. Młodzież poznała historię pierwszego masowego protestu społecznego przeciwko władzy komunistycznej w powojennej Polsce.

28 czerwca 1956 roku robotnicy poznańskich zakładów pracy wyszli na ulice miasta, domagając się poprawy warunków życia. Pokojowa demonstracja została brutalnie stłumiona przez komunistów, a te tragiczne zajścia przeszły do historii jako symbol walki o wolność, godność i prawa obywatelskie.

Kobieta prezentuje pokaz slajdów poświęcony stalinizmowi w Polsce grupie osób siedzących w bibliotece.
70. rocznica Poznańskiego Czerwca 1956

Podczas spotkań wykorzystano prezentację multimedialną oraz wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Uczniowie poznali przyczyny, przebieg i skutki Poznańskiego Czerwca, a także sylwetki osób związanych z tym wydarzeniem.

Zachęcamy do zwiedzenia Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 oraz do udziału w obchodach 70. rocznicy „Czarnego Czwartku”, które już wkrótce odbędą się w naszym mieście.

Izabela Jarosz

Wizyta 2e i 2d w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie

Duża grupa uśmiechniętych dzieci i dorosłych pozuje razem przed budynkiem z polskimi znakami.
Muzeum Rolnictwa w Szreniawie

10 czerwca uczniowie klasy 2d i 2e wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Narodowego Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Wielką atrakcją wyjazdu była już sama podróż pociągiem z Dworca Głównego w Poznaniu bezpośrednio do stacji Szreniawa.

Głównym punktem programu były warsztaty edukacyjne „Od ziarenka do bochenka”, w trakcie których dzieci miały okazję prześledzić proces powstawania tradycyjnego pieczywa.

Czytaj więcej…

Klasa 2d i 2e w Bazie Lotnictwa Taktycznego

Uczniowie klasy 2d i 2e uczestniczyli w niezwykle interesującej wycieczce edukacyjnej do 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego im. kpt. pil. Franciszka Jacha.

Grupa dzieci i dorosłych pozuje przed szarym myśliwcem na trawiastym polu.
Lotnicza wycieczka

Wizyta pozwoliła dzieciom poznać specyfikę funkcjonowania lotnictwa wojskowego oraz zobaczyć z bliska pracę osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i organizację lotów. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja samolotów wojskowych i sprzętu wykorzystywanego przez pilotów oraz personel techniczny. Jedną z największych atrakcji było obserwowanie startów samolotów F-16 oraz prezentacja psów specjalnie szkolonych do pracy na terenie bazy lotniczej. Uczniowie mieli okazję zwiedzić wieżę kontroli lotów, a także dowiedzieć się jak przebiega proces monitorowania warunków pogodowych, które mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa lotów.
Wycieczka dostarczyła uczniom wiele pozytywnych emocji, wzbogacając ich o nowe doświadczenia i wiedzę.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Bazy Lotnictwa Taktycznego za ciepłe przyjęcie oraz przygotowanie ciekawego i inspirującego programu wizyty.

Ewa Wronka

Udział w kursie na Malcie w ramach projektu Erasmus+

W ramach projektu Erasmus+ pani Monika Skarzyńska i pani Aneta Skorupińska wzięły udział w międzynarodowym kursie pt. Recharge and Renew: Holistic Wellbeing Techniques for the Modern Professional, który odbył się w dniach 4-8 maja w St. Paul’s Bay na Malcie.

Szkolenie było poświęcone holistycznemu dbaniu o zdrowie fizyczne, psychiczne i emocjonalne, które bezpośrednio wpływa na efektywność w pracy i nauce. Uczestniczki kursu poznały skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem za pomocą technik oddechowych i wizualizacji. Dowiedziały się, jak dzięki uważności i aktywności fizycznej zwiększyć swoją życiową energię. Uzyskały narzędzia do lepszego radzenia sobie z wyzwaniami zawodowymi poprzez rozwój odporności psychicznej i kompetencji emocjonalnych.

Beżowy slajd tytułowy: Recharge and Renew: Holistic Wellbeing Techniques for the Modern Professional.
Zobacz prezentację

Zdobyte umiejętności zostaną wykorzystane do wdrażania technik relaksacyjnych i uważności podczas lekcji, wspierania odporności psychicznej uczniów oraz budowania właściwego balansu między pracą a życiem prywatnym w całym zespole szkolnym.

Szczegółowa relacja z przebiegu kursu znajduje się w załączonej  prezentacji.

Niebieska flaga UE z okręgiem gwiazd i polskim tekstem: Finansowane przez Unię Europejską.

Aneta Skorupińska, Monika Skarzyńska

Warsztaty z dziennikarką 🎙️

Podczas tegorocznego Święta Szkoły uczniowie klas piątych uczestniczyli w warsztatach radiowych, które poprowadziła poznańska dziennikarka Alicja Dec. Spotkanie stanowiło nagrodę za wzorowe zachowanie oraz wysokie wyniki w nauce.

Nauczyciel stoi przed uczniami siedzącymi przy biurkach w przestronnej, oświetlonej słońcem klasie z dużymi oknami.
Warsztaty z dziennikarką

Zajęcia otworzyły przed młodzieżą okazję do poznania tajników zawodu reporterki i spikerki. Piątoklasiści dowiedzieli się, jak wygląda codzienna praca w radiu, jakie cechy wyróżniają dobrą dziennikarkę radiową oraz w jaki sposób tworzyć angażujące audycje oraz dźwiękowe materiały informacyjne.

Czytaj więcej…

 

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Radiowego

Logo radiowęzła "Siódemka na fali"
Logo Radiowęzła

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki Szkolnego Konkursu Radiowego, którego organizatorem, inspiratorem oraz fundatorem nagród była Rada Rodziców. Z kolei Święto Szkoły stało się doskonałą okazją do uroczystego podsumowania, docenienia i wyróżnienia zwycięzców konkursu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Każda przygotowana audycja była dowodem talentu, pracowitości i odwagi w dzieleniu się swoją wiedzą oraz pasjami.

Czytaj więcej…

Szkoła Podstawowa numer 7 w Poznaniu